Dlaczego Żel Odchodzi od Wolnego Brzegu

Dlaczego Żel Odchodzi od Wolnego Brzegu

Każda miłośniczka paznokci wie, że na pięknych dłoniach czasami mogą pojawić się problemy. Jednym z najbardziej tajemniczych jest moment, gdy żel odchodzi od wolnego brzegu paznokcia. Brzmi jak katastrofa, ale spokojnie – to zjawisko, które ma swoje przyczyny i rozwiązania. Oto kilka powodów, dlaczego tak się dzieje, a także jak temu zaradzić.

Niedostateczna przyczepność materiału

Żel, jak każdy materiał do paznokci, musi dobrze “trzymać się” paznokcia. Jeśli powierzchnia paznokcia nie jest odpowiednio przygotowana, to niestety efekt może być katastrofalny. Woda, tłuszcz, a także resztki starego lakieru mogą osłabić przyczepność żelu, przez co zacznie on odstawać od wolnego brzegu.

Przed nałożeniem żelu trzeba zadbać o odpowiednią higienę paznokci, oczyszczenie ich z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru tłuszczu. Czasami wystarczy dokładnie przemyć paznokcie, aby przyczepność była lepsza. Warto także sięgnąć po odpowiednie preparaty odtłuszczające.

Zbyt szybkie nałożenie zbyt grubej warstwy

Przy nakładaniu żelu łatwo popaść w pułapkę “im więcej, tym lepiej”. Zbyt gruba warstwa materiału może prowadzić do tego, że żel zacznie odpadać. Zbyt szybko utwardzony materiał nie będzie miał czasu, by dobrze przyczepić się do paznokcia, co skutkuje nieestetycznymi przestrzeniami przy wolnym brzegu.

  • Unikaj nakładania zbyt grubych warstw – każda warstwa powinna być cienka i równomierna.
  • Utwardzaj każdą warstwę dokładnie – nie oszczędzaj na czasie utwardzania, żeby materiał dobrze wyschnął.
  • Dbaj o równomierną aplikację – nierówności mogą powodować “odskakiwanie” żelu.
PRZECZYTAJ TAKŻE:  Jak ściągnąć klej do rzęs z rzęs?

Oczywiście, zależnie od techniki, można nałożyć kilka warstw, ale każdą z nich należy utwardzić osobno, aby materiał miał czas na prawidłowe związanie się z paznokciem.

Zmiany temperatury i wilgotności

Czasami to, co dzieje się wokół nas, ma ogromny wpływ na stan naszych paznokci. Zmiany temperatury oraz wilgotności mogą wpłynąć na to, jak żel zachowuje się na paznokciu. W szczególności podczas zimy, gdy powietrze jest suche, a w pomieszczeniach jest zbyt gorąco, żel może “kurczyć się”, co prowadzi do jego oddzielania od wolnego brzegu.

Warto unikać sytuacji, w których paznokcie narażone są na duże zmiany temperatury, takich jak praca w gorącym pomieszczeniu i późniejsze wyjście na mroźną ulicę. Żel potrzebuje czasu, by się “zadomowić” na paznokciach, a szybkie zmiany temperatury mogą zaburzyć ten proces.

Niewłaściwa technika przygotowania paznokci

Czy wiesz, że źle przygotowane paznokcie to główny powód problemów z żelem? Niezadbanie o odpowiednią strukturę paznokcia przed nałożeniem żelu może sprawić, że materiał nie będzie się trzymał, a w najgorszym przypadku odpadnie. Oprócz tego, niedokładne opracowanie krawędzi paznokcia może skutkować tym, że żel zacznie się “odrywać” od wolnego brzegu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Formaldehyd – w jakich farbach do włosów?

Warto zatem zainwestować w profesjonalne narzędzia do pielęgnacji paznokci, takie jak pilniki i frezy, które pomogą precyzyjnie wyrównać paznokieć i przygotować go do aplikacji żelu. Dobre przygotowanie to podstawa sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *